Harjun seurakunnan työntekijät


Papit

Heiskanen Jouni-2
Jouni Heiskanen, seurakuntapastori Tesoman lähikirkko, lähetystyö jouni.m.heiskanen@evl.fi p. 040 804 8507
Tuija-Riitta Heiskanen, seurakuntapastori Lielahden lähikirkko tuija-riitta.heiskanen@evl.fi p. 040 804 8504
Kristiina Hyppölä, kappalainen virkavapaalla 31.7.2017 asti
Jarvinen Veli-Pekka
Veli-Pekka Järvinen, kirkkoherra veli-pekka.jarvinen@evl.fi p. 050 330 2077
Komulainen Markku
Markku Komulainen, johtava kappalainen Lielahden lähikirkko markku.komulainen@evl.fi p. 040 804 8501
Laakso Tarvo
Tarvo Laakso, seurakuntapastori, rokkipappi Lielahden lähikirkko tarvo.laakso@evl.fi p. 050 530 2311
Laankoski Riitta
Riitta Laankoski, seurakuntapastori Tesoman lähikirkko riitta.laankoski@evl.fi p. 050 433 2450
Lammi Martti
Martti Lammi, seurakuntapastori virkavapaalla 6.8.2017 asti
Petri Lassila, seurakuntapastori Pispalan lähikirkko, nuorisotyö petri.lassila@evl.fi p. 040 8048502
Lehtola_Mirella-2
Mirella Lehtola, seurakuntapastori Pispalan lähikirkko mirella.lehtola@evl.fi p. 050 533 9714
Amélie Liehrmann, seurakuntapastori Pispalan lähikirkko, nuorisotyö amelie.liehrmann@evl.fi p. 040 804 8505
Tiina Puukko, seurakuntapastori Pispalan lähikirkko tiina.puukko@evl.fi p. 040 804 8506
Ruusukallio Jukka-Pekka
Jukka-Pekka Ruusukallio, kappalainen Tesoman lähikirkko jukka-pekka.ruusukallio@evl.fi p. 050 345 1643

Diakoniatyöntekijät

Kautonen Iro
Iro Kautonen, diakoniatyöntekijä Haukiluoma, Lamminpää, Tohloppi, Käräjätörmä, Kohmankaari, Lintuviita iro.kautonen@evl.fi p. 040 804 8521
Kianen Virpi-Hannele
Virpi-Hannele Kianen, johtava diakoniatyöntekijä Sijainen Antti Kulmala. virpi-hannele.kianen@evl.fi p. 050 593 6453
Kulmala Antti
Antti Kulmala, vs. johtava diakoniatyöntekijä Pispala, Hyhky, Tahmela, Epilä, Winterin alue, Puisto-Kaarila. antti.kulmala@evl.fi p. 050 345 1617
Lehtonen Maija
Maija Lehtonen, vanhustyön ohjaaja maija.lehtonen@evl.fi p. 050 344 5724
Ojalahti Pia
Pia Ojalahti-Diallo, diakoniatyöntekijä Kalkku, Rahola, Ikuri pia.ojalahti-diallo@evl.fi p. 050 434 3315
Pettinen Ulla
Ulla Pettinen, diakoniatyöntekijä Lielahti, Ryydynpohja, Pohtola, Lentävänniemi ulla.pettinen@evl.fi p. 050 322 9973
Savukoski_Minna
Minna Savukoski, diakoniatyöntekijä Lielahti, Ryydynpohja, Pohtola, Lentävänniemi minna.savukoski@evl.fi p. 040 8048529
Sormunen Minna
Minna Sormunen, diakoniatyöntekijä Tesoma, Ristimäki, Virontörmä minna.sormunen@evl.fi p. 0408048530

Harjun kanttorit

Ketola Sanna
Sanna Ketola-Laine, kanttori ◾Lasten parissa tehtävä musiikkityö sanna.ketola-laine@evl.fi p. 050 360 9696
Laitinen Tarja
Tarja Laitinen, johtava kanttori ◾Konserttiasiat ◾Projektikuorot tarja.laitinen@evl.fi p. 050 330 6942
Peura Elina
Elina Peura, kanttori elina.peura@evl.fi p. 040 8048517
Salmenkangas Janne
Janne Salmenkangas, kanttori ◾Nuorten musiikkityö ◾Seniorimusiikki janne.salmenkangas@evl.fi p. 040 804 8518

Lähetyssihteeri

Laiho Riitta
Riitta Laiho, lähetyssihteeri riitta.laiho@evl.fi p. 041 548 0150

Seurakunta-assistentti ja seurakuntasihteeri

Leskinen Tarja
Tarja Leskinen, seurakuntasihteeri tarja.leskinen@evl.fi p. 040 804 8151
Oksanen Marja
Marja Oksanen, seurakunta-assistentti marja.oksanen@evl.fi p. 040 8048152

Nuorisotyönohjaajat

Päivi Arola, nuorisotyönohjaaja johtava nuorisotyönohjaaja paivi.arola@evl.fi p. 040 734 2343
Emmi Erkkilä, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Hyhky, Epilä) emmi.erkkila@evl.fi p. 0408048630
Riitta Jaakonaho, partiotyöntekijä Partiotyö Harjun seurakunnan alueella riitta.jaakonaho@evl.fi p. 050 308 3115
Leena Kuusjärvi
Leena Kuusjärvi, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Tesoma, Lamminpää) leena.kuusjärvi@evl.fi p. 040 804 8535
Mikkola Mikko
Mikko Mikkola, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Lentävänniemi, Lielahti) mikko.mikkola@evl.fi p. 050 590 2352
Mäkinen Elisa
Elisa Mäkinen, nuorisotyönohjaaja rippikoulun jälkeinen nuorisotyö elisa.makinen@evl.fi p. 0505209019
Nokkonen Virve
Virve Nokkonen, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Pispala, Tahmela, Rahola, Kalkku) virve.nokkonen@evl.fi p. 050 320 9261

Lapsityönohjaaja

Ryyppo-Prami Anne
Anne Ryyppö-Prami, lapsityönohjaaja anne.ryyppo-prami@evl.fi p. 050 574 4923

Varhaiskasvatuksen ohjaaja

Merja Jokela, Varhaiskasvatuksen ohjaaja merja.a.jokela@evl.fi p. 050 911 9263

Lastenohjaajat

Leena Ahro, lastenohjaaja leena.ahro@evl.fi p. 03 219 0257
Elina Haurula, lastenohjaaja Harjun ja Tuomiokirkon varhaiskasvatuksen some- ja nettisivuvastaava elina.haurula@evl.fi p. 0408048715
Kati Hiltunen, lastenohjaaja kati.hiltunen@evl.fi p. 03 219 0257
Elina Hirvirinne, lastenohjaaja elina.hirvirinne@evl.fi p. 03 219 0257
Kaisa Mattila, lastenohjaaja kaisa.mattila@evl.fi p. 040 8048544
Minna Mäkinen, lastenohjaaja minna-liisa.makinen@evl.fi p. 03 219 0257
Mira Nikander, lastenohjaaja mira.nikander@evl.fi p. 03 219 0257
Heidi Nummelin, lastenohjaaja heidi.nummelin@evl.fi p. 03 219 0257
Ulla Paalijärvi, lastenohjaaja ulla.paalijarvi@evl.fi p. 03 219 0257
Sarita Paavola, lastenohjaaja sarita.paavola@evl.fi p. 03 219 0257
Merja Salonen, lastenohjaaja merja.salonen@evl.fi p. 03 2190 257

Vahtimestarit

Tarmo Aalto, vahtimestari Lamminpään Rauhanportin vahtimestari tarmo.aalto@evl.fi p. 050-5209015
Mervi Isoviita, vahtimestari mervi.isoviita@evl.fi p. 050-3608599
Seppo Janhonen, ylivahtimestari Harjun seurakunta seppo.janhonen@evl.fi p. 040 804 8546
Sirkka-Liisa Kyngäs, suntio Lielahden kirkko sirkka-liisa.kyngas@evl.fi p. 050 4002 108
Minna Lepistö, suntio Pispalan kirkko minna.lepisto@evl.fi p. 050 320 6331
Marjo Martikainen, keittäjä Tesoman kirkko marjo.martikainen@evl.fi p. 040 8048520
Kirsti Mäkelä, vahtimestari Kalkun seurakuntatalo kirsti.makela@evl.fi
Makela Minna
Minna Mäkelä, emäntä etunimi.sukunimi@evl.fi p. 050 365 7599
Tuija Nyman, kiertävä vahtimestari Pispalan ja Tesoman kirkko tuija.nyman@evl.fi
Salmela Tiina
Tiina Salmela, suntio Tesoman kirkko tiina.salmela@evl.fi p. 040 8048 545
Seppo Salmesvuori, talonmies Epilän toimintakeskuksen ja seurakuntatalon vahtimestari. seppo.salmesvuori@evl.fi p. 040 516 7544